7. December 2023

Zainteresowanie Bitcoinami w Nigerii wzrosło, ponieważ kraj ten plasuje się na szczycie zainteresowania Bitcoinami na świecie.

W Nigerii w ostatnim czasie nastąpił gwałtowny wzrost handlu Bitcoinami, ponieważ obywatele żywo interesują się tym sektorem.

Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu ostatnich trzech miesięcy wolumen transakcji handlowych Bitcoin i innych kryptokur walutowych wzrósł o 60%. Wzrost wolumenów Bitcoinów zbiega się również ze spadkiem wartości dolara.

Nigeria jest najbardziej zaludnionym krajem Afryki, a także jednym z najszybciej rozwijających się rynków kryptograficznych na świecie. Jest to więc bez wątpienia kraj o największym wolumenie handlu Bitcoinami w Afryce. Według raportu Blockchain.com, Nigeria może być jednym z krajów o największej aktywności Bitcoinów, spośród wszystkich innych krajów. Ponadto raport mówi, że Nigeria jest krajem o “najbardziej względnym zainteresowaniu” Bitcoin Evolution, powołując się na dane z wyszukiwarki Google.

Używaj na Blockchain.com portfela online, jak również wzrósł. Zgodnie z raportem:

“Nigeria jest najbardziej modnym krajem w ostatnich miesiącach”. Wzrosło o 60% wykorzystanie portfela internetowego Blockchain.com od kwietnia 2020 roku”.

Według Blockchain.com, spadek kursu dolara w ostatnim miesiącu może być również odpowiedzialny za wzrost stawek Bitcoinów. Dolar spadł o 4% w lipcu, prawie bezpośrednio powodując wzrost popytu na kryptoidy. Raport mówi, że Bitcoin wzrósł o 24%, a Ethereum o 57%. Akcje również wzrosły o 6%, podczas gdy długoletnie skarbce wzrosły o 4%.